O Mnie

Nazywam się Joanna Korba, jestem fotografem i właścicielką firmy “LALA foto”. Skąd wzięła się nazwa? Moja miłość do fotografii pojawiła się wraz z przyjściem na świat córeczki Klary, która jako mała dziewczynka wymawiała swoje imię: Lala. Ulotność wspólnie spędzonych chwil oraz upływający czas przynoszący tak wiele zmian sprawił, że chciałam uchwycić na zawsze te ważne momenty.

Fotografia była obecna w moim życiu jednak nigdy nie myślałam, że odegra w nim tak ważną rolę. Moje pierwsze doświadczenia zdobywałam w szkole wizażu i stylizacji Artystyczna Alternatywa w Krakowie, podczas licznych sesji zdjęciowych, do których wykonywałam makijaże i stylizacje. Następnie ukończyłam szkołę Visual Merchandisingu na Krakowskich Szkołach Artystycznych. Jest to szeroka dziedzina związana z kreowaniem ekspozycji, wymaga kreatywności, obsługi specjalistycznych programów komputerowych oraz pozwala zdobyć wiedzę z podstaw fotografii.

W ciągu kilku ostatnich lat zaczęłam rozwijać głównie swoje umiejętności fotograficzne. Kiedy w 2013 roku urodziła się Klara w mojej głowie zakiełkowała piękna myśl o pracy fotografa dziecięcego i rodzinnego. Jest to bardzo wymagająca dziedzina fotografii.

Oprócz podstawowych umiejętności związanych z obsługą aparatu, światła, przygotowania aranżacji, obróbki zdjęć, trzeba również dużo serca włożyć we współpracę z dziećmi a szczególnie z noworodkami.

Następnie w 2016 roku powitaliśmy z mężem nasze drugie szczęście - urodził się Kubuś. Fotografując Kubusia i Klarę poczułam niesamowitą magię uwieczniania tych chwil. Tym razem w mojej głowie zakiełkowała piękna myśl o własnym studio fotograficznym.

Na początku roku 2018 spełniłam swoje marzenia i otworzyłam studio. Do swojej pracy podchodzę z ogromną pasją i zaangażowaniem. Świadomość, że tworzę dla Was pamiątkę na całe życie jest dla mnie bardzo istotna - czuję się ogromnie wyróżniona kiedy wybieracie mnie na swojego fotografa, kiedy wracacie na kolejne sesje, kiedy mogę obserwować jak Wasze pociechy rosną a rodziny się powiększają.